Badania laboratoryjne

Diagnostyka laboratoryjna

Współczesna medycyna oferuje olbrzymie możliwości diagnostyczne. W krótkim czasie można wykluczyć występowanie poważnych chorób lub zidentyfikować problem, co jest pierwszych krokiem do wdrożenia odpowiedniego leczenia. W naszej przychodni wykonujemy badania laboratoryjne. Za pomocą aparatury sprawdzamy m.in. krew, wymazy i mocz. Przyjmujemy próbki codziennie od 8:00 do 10:45.

Wykrywanie chorób

Lekarze kierują pacjentów na morfologię krwi, gdyż pozwala na wykrycie dokładnych ilości cholesterolu, witamin i składników mineralnych. Analiza zawartości krwinek białych, czerwonych i hemoglobiny pomaga przy diagnozie anemii. Z kolei poziom hormonu TSH, czyli tyreotropiny wskazuje na ewentualne problemy z trzustką. Pomiar innego hormonu obecny w krwi – glukozy – jest konieczny do wykrycia cukrzycy. Lekarze polegają na badaniach moczu przy diagnozie chorób nerek i układu moczowego. Poziom urobilinogenu, bilirubiny, ketonów, azotynów i białek w moczu wskazuje na obecność stanów zapalnych, zakażeń bakteryjnych i schorzeń nerek.

Wygoda dla Pacjentów

Punkt pobrań znajduje się w tym samym budynku, w którym przyjmują lekarze, co jest dużym ułatwieniem dla pacjenta: od razu po zleceniu badań może oddać próbki do laboratorium. Aby poznać wyniki, pacjenci nie muszą przyjeżdżać osobiście. Nasi pracownicy wprowadzają je do systemu. Do wglądu wystarczy zalogowanie się do swojego konta na stronie internetowej albo podanie numeru zlecenia i daty urodzenia. Pacjenci nie muszą się też pamiętać o zabieranie wyników do kolejnych specjalistów – będą zawsze dostępne na miejscu.